Foretag forskning, design, fremstilling og ingeniørtjenester af FDY, POY, HOY og indust...
Den multifunktionelle fleksible pilotspinningsmaskine er udviklet af Jiaxing Shengbang Mechanical Equipment Co., Ltd., der integrerer mange års erfaring inden for kemisk fiberspinning og produktionsteknologier til systemintegration. Denne maskine kan spinde polyester (PET), nylon (PA6, PA66), polypropylen (PP) samt materialer af medicinsk kvalitet som PET, PA og PP.
Som en grundlæggende spindemaskinemodel har den:
· Luftslukningskammer: 200 cm × 900 cm
·Twin-skrue ekstruderingssystem
·Tre par varme godets (hver omfatter en varm godet og en separatorrulle), med 1-2 trins tegning.
· Halvautomatisk opruller (valgfri opgradering til fuldautomatisk opruller med traversføring eller birotorvingegevindføring)
| Standard Pilot Smeltespindemaskine | |
| Model | SF-01 |
| Materiale | PET, PA6, PA66, PP og andre materialer |
| Proces | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Dimension (L*B*H)mm | 2000mm×3100mm×2700mm |
| Vægt | 5000 kg |
| Antal spole | 1~2 |
| Den maksimale viklingshastighed (mekanisk) | 5500m/min |
| Oprulningshastighed (fungerer) | 300m/min~5000m/min |
| Traverse Mode | Travers guide |
| Skrue | Skrue 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skrue 2: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Diameter af spindedyse | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 3 Hot Godets(Φ220mm×280mm)og 3 separatorruller(Φ110mm×280mm) |
| Mængder af Godet | 3 |
| Tegnescene | 1-2 etape |
| Automatisk | Semi-auto (automatisk tilstand tilgængelig) |
| Opvarmningsmetode | Dampjakke, induktionsopvarmning, berøringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Strøm | 60KW |
Bearings are the single most failure-critical components in a Barmag spinning machine. In high-speed winders running continuously at winding speeds above 4,000...
Se mereA dynamic melt mixer is the most effective solution for achieving homogeneous blending of polymer melts in chemical fiber spinning and plastic processing lines...
Se mere1. Introduktion: Hvorfor PHA er det næste gennembrud i fibermaterialer På baggrund af globale plastrestriktioner og mål for kulstofneutralit...
Se mereIntroduktion: Nye fiberkrav i sportens og wellnessens tidsalder Drevet af den globale athleisure-trend, voksende efterspørgsel efter medicinske te...
Se mere