Foretag forskning, design, fremstilling og ingeniørtjenester af FDY, POY, HOY og indust...
Premium pilot smeltespindemaskine er opgraderingsversionen af vores standard pilot smeltespindemaskine. Det kan anvendes bredt i forskellige videnskabelige forskningsinstitutioner, universiteter og producenter af kemisk fiberspinning.
Kernespecifikationer:
Luftslukningskammer: 200 cm × 900 cm
Ekstrusions- og tegnesystem: Dobbeltskruet ekstruder med fem par varme godetter og 3 separatorruller
· Tegneevne: 1-4 trin tegning med fleksibel kombination.
· Halvautomatisk kanin-øre-type opruller (valgfri opgradering til fuldautomatisk opruller med traversføring eller birotorvingegevindføring)
| Premium Pilot Smeltespindemaskine | |
| Model | SF-02 |
| Materiale | PET, PA6, PA66, PP og andre materialer |
| Proces | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Dimension (L*B*H)mm | 3000mm×3000mm×2700mm |
| Vægt | 6000 kg |
| Antal spole | 1~2 |
| Den maksimale viklingshastighed (mekanisk) | 5500m/min |
| Oprulningshastighed (fungerer) | 300m/min~5000m/min |
| Traverse Mode | Travers guide |
| Skrue | Skrue 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skrue 2: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mængder af Godet | 3 |
| Tegnescene | 1-4 etape |
| Diameter af spindedyse | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 10 Hot Godets(Φ220mm×280mm |
| Automatisk | Semi-auto (automatisk tilstand tilgængelig) |
| Opvarmningsmetode | Dampjakke, induktionsopvarmning, berøringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Max Power | 150KW |
Bearings are the single most failure-critical components in a Barmag spinning machine. In high-speed winders running continuously at winding speeds above 4,000...
Se mereA dynamic melt mixer is the most effective solution for achieving homogeneous blending of polymer melts in chemical fiber spinning and plastic processing lines...
Se mere1. Introduktion: Hvorfor PHA er det næste gennembrud i fibermaterialer På baggrund af globale plastrestriktioner og mål for kulstofneutralit...
Se mereIntroduktion: Nye fiberkrav i sportens og wellnessens tidsalder Drevet af den globale athleisure-trend, voksende efterspørgsel efter medicinske te...
Se mere