Foretag forskning, design, fremstilling og ingeniørtjenester af FDY, POY, HOY og indust...
Denne spindemaskine er en opgraderet og forbedret version. Udstyret med en fuldautomatisk opruller af birotorvinge-gevindføringstype (valgfri til fuldautomatisk opruller med traverserføring). Den overordnede udstyrsstørrelse er relativt høj, og højden af tre-lags platformen nærmer sig 5 meter. Luftkølekammerområdet er 200cm*1800cm, og filamentkøleydelsen er fremragende.
| Nylon 66 industrigarn pilot spindemaskine | |
| Model | SF-03 |
| Materiale | PET, PA6, PA66, PP og andre materialer |
| Proces | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Dimension (L*B*H)mm | 3000mm×3000mm×6000mm |
| Vægt | 7000 kg |
| Antal spole | 1~6 |
| Den maksimale viklingshastighed (mekanisk) | 5500m/min |
| Oprulningshastighed (fungerer) | 1500m/min~5000m/min |
| Traverse Mode | Birotor Wing Gevindguide |
| Skrue | Skrue 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skrue 2: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mængder af Godet | 4 |
| Tegnescene | 1-4 etape |
| Diameter på Spindedyse | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×1800mm |
| Kombination | 10 Hot Godets(Φ220mm×280mm) |
| Automatisk | Auto-tilstand |
| Opvarmningsmetode | Dampjakke, induktionsopvarmning, berøringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Strøm | 150KW |
Bearings are the single most failure-critical components in a Barmag spinning machine. In high-speed winders running continuously at winding speeds above 4,000...
Se mereA dynamic melt mixer is the most effective solution for achieving homogeneous blending of polymer melts in chemical fiber spinning and plastic processing lines...
Se mere1. Introduktion: Hvorfor PHA er det næste gennembrud i fibermaterialer På baggrund af globale plastrestriktioner og mål for kulstofneutralit...
Se mereIntroduktion: Nye fiberkrav i sportens og wellnessens tidsalder Drevet af den globale athleisure-trend, voksende efterspørgsel efter medicinske te...
Se mere