Foretag forskning, design, fremstilling og ingeniørtjenester af FDY, POY, HOY og indust...
Denne spindemaskine er en grundlæggende spindemaskine, der ændrer en af skruerne i dobbeltskruesystemet til en co-roterende tredobbelt skrueekstruder, som er udstyret med en boosterpumpe, og de blandede materialer kan spindes uden granulering. Det er særligt velegnet til forskningsinstitutioner, kemiske fibervirksomheder og universiteter til at studere dannelsesprocesserne af forskellige materialer såsom PET, PA, PP og PLA.
| Avanceret Pilot Smeltespindemaskine | |
| Model | SF-05 |
| Materiale | PET, PA6, PA66, PP og andre materialer |
| Proces | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Dimension (L*B*H)mm | 2000mm×3100mm×2700mm |
| Vægt | 5000 kg |
| Antal spole | 1~2 |
| Den maksimale viklingshastighed (mekanisk) | 5500m/min |
| Oprulningshastighed (fungerer) | 300m/min~5000m/min |
| Traverse Mode | Travers guide |
| Mængder af Godet | 3 |
| Tegnescene | 1-2 etape |
| Diameter af spindedyse | φ85 mm |
| Skrue | Skrue 1:φ25mm,L/D:28:1 Skrue 2:Homodrom 3 skruer φ25mm,L/D:48:1 |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 3 Hot Godets(Φ220mm×280mm)og 3 separatorruller(Φ110mm×280mm) |
| Automatisk | Semi-auto (automatisk tilstand tilgængelig) |
| Opvarmningsmetode | Dampjakke, induktionsopvarmning, berøringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Strøm | 60KW |
Bearings are the single most failure-critical components in a Barmag spinning machine. In high-speed winders running continuously at winding speeds above 4,000...
Se mereA dynamic melt mixer is the most effective solution for achieving homogeneous blending of polymer melts in chemical fiber spinning and plastic processing lines...
Se mere1. Introduktion: Hvorfor PHA er det næste gennembrud i fibermaterialer På baggrund af globale plastrestriktioner og mål for kulstofneutralit...
Se mereIntroduktion: Nye fiberkrav i sportens og wellnessens tidsalder Drevet af den globale athleisure-trend, voksende efterspørgsel efter medicinske te...
Se mere