Foretag forskning, design, fremstilling og ingeniørtjenester af FDY, POY, HOY og indust...
Denne spindemaskine er udstyret med 7 par varmegoder og en BCF-tekstureringsstråle. Luftkølekammerområdet er 200 cm*1600 cm, hvilket er befordrende for afkøling af filamentbundtet. Maskinen integrerer tegne- og spindefunktioner og er særligt velegnet til test af forskellige materialer såsom PET, PA og PP.
| Tegn og spin BCF Pilot Spindemaskine | |
| Model | SF-06 |
| Materiale | PET, PA6, PA66, PP og andre materialer |
| Proces | UDY, POY, MOY, FDY, BCF |
| Garanti | 1 år |
| Dimension (L*B*H)mm | 6000mm×3000mm×3000mm |
| Vægt | 10000 kg |
| Antal spole | 1~8 |
| Den maksimale viklingshastighed (mekanisk) | 5500m/min |
| Oprulningshastighed (fungerer) | 1500m/min~5000m/min |
| Traverse Mode | Travers guide |
| Skrue | Skrue 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skrue 2: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mængder af Godet | 4 |
| Tegnescene | 1-6 etape |
| Diameter af spindedyse | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×1600mm |
| Kombination | 14 Hot Godets(Φ220mm×280mm) |
| Automatisk | Auto-tilstand |
| Opvarmningsmetode | Dampjakke, induktionsopvarmning, berøringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Strøm | 180KW |
Bearings are the single most failure-critical components in a Barmag spinning machine. In high-speed winders running continuously at winding speeds above 4,000...
Se mereA dynamic melt mixer is the most effective solution for achieving homogeneous blending of polymer melts in chemical fiber spinning and plastic processing lines...
Se mere1. Introduktion: Hvorfor PHA er det næste gennembrud i fibermaterialer På baggrund af globale plastrestriktioner og mål for kulstofneutralit...
Se mereIntroduktion: Nye fiberkrav i sportens og wellnessens tidsalder Drevet af den globale athleisure-trend, voksende efterspørgsel efter medicinske te...
Se mere