Foretag forskning, design, fremstilling og ingeniørtjenester af FDY, POY, HOY og indust...
Denne spindemaskine er en tri-komponent spindemaskine med et areal på 200cm*900cm luftkølekammer. Tre skruer med tre par varme godes (består hver af en varm gode og en separatorrulle) . Udstyret med en semi-automatisk opruller (valgfri opgradering til fuldautomatisk opruller med traversføring eller birotor-vingegevindføring), kan den højeste procesviklingshastighed nå op til 5000 meter i minuttet.
| Tre-komponent Pilot Smeltespindemaskine | |
| Model | SF-07 |
| Materiale | PET, PA6, PA66, PP og andre materialer |
| Proces | UDY, POY, MOY, FDY |
| Garanti | 1 år |
| Dimension (L*B*H)mm | 3000mm×3100mm×2700mm |
| Vægt | 6000 kg |
| Antal spole | 1~2 |
| Den maksimale viklingshastighed (mekanisk) | 5500m/min |
| Oprulningshastighed (fungerer) | 300m/min~5000m/min |
| Traverse Mode | Travers guide |
| Skrue | Skrue 1: φ25mm,L/D: 28:1 Skrue 2: φ25mm,L/D: 28:1 Skrue 3: φ25mm,L/D: 28:1 |
| Mængder af Godet | 3 |
| Tegnescene | 1-2 etape |
| Diameter af spindedyse | φ85 mm |
| Air Quench Chamber Area | 200mm×900mm |
| Kombination | 3 Hot Godets(Φ220mm×280mm)og 3 separatorruller(Φ110mm×280mm) |
| Automatisk | Semi-auto (automatisk tilstand tilgængelig) |
| Opvarmningsmetode | Dampjakke, induktionsopvarmning, berøringsfri termometri |
| Max temperatur | 240℃,±1℃ |
| Strøm | 70KW |
Bearings are the single most failure-critical components in a Barmag spinning machine. In high-speed winders running continuously at winding speeds above 4,000...
Se mereA dynamic melt mixer is the most effective solution for achieving homogeneous blending of polymer melts in chemical fiber spinning and plastic processing lines...
Se mere1. Introduktion: Hvorfor PHA er det næste gennembrud i fibermaterialer På baggrund af globale plastrestriktioner og mål for kulstofneutralit...
Se mereIntroduktion: Nye fiberkrav i sportens og wellnessens tidsalder Drevet af den globale athleisure-trend, voksende efterspørgsel efter medicinske te...
Se mere